Urządzenia do elektrostymulacji | elektrostymalutory.com

Urządzenia do elektrostymulacji

Często otrzymujemy pytania, jakimi kryteriami powinno się kierować w wyborze sprzętu do elektrostymulacji. Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń do elektrostymulacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się na bieżąco wzbogacać naszą ofertę o coraz nowsze modele elektrostymulatorów. W związku z tym, w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różnego rodzaju urządzenia do elektrostymulacji. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniego sprzętu przygotowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi, które mogą Państwu pomóc.

Jaki sprzęt do elektrostymulacji powinienem zakupić, jeśli cierpię na rwę kulszową?

W przypadku rwy kulszowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc elektrostymulatora. Ból związany z rwą kulszową zwykle obejmuje dużą partię ciała – najczęściej jest to dolny odcinek pleców i/lub jedną nogę, a czasem nawet obie nogi. Z tego powodu natężenie prądu wytwarzanego przez urządzenie do elektrostymulacji musi być odpowiednio wysokie. W związku z tym polecamy głównie elektrostymulatory, które można podłączyć bezpośrednio do gniazdka, ponieważ charakteryzują się one wysoką mocą. Urządzenia do elektrostymulacji, które mają możliwość podłączenia do sieci to ECO66, ECO70, ECO88, ECO240.

Oprócz samego elektrostymulatora ważne są również odpowiednie akcesoria do elektrostymulacji. Mowa o przewodach i elektrodach. Do wyboru są elektrody samoprzylepne żelowe lub pasy do elektrostymulacji. Elektrody samoprzylepne żelowe wystarczają na około 50 użyć, natomiast elektrody tekstylne użyte w pasach są trwalsze. W przypadku rwy kulszowej najlepiej jest stymulować odcinek lędźwiowy kręgosłupa, korzystając np. z 4 elektrod samoprzylepnych o wymiarach 5x10cm lub pasa lędźwiowego z dwiema elektrodami tekstylnymi o wymiarach 15x11cm.

Nogę natomiast należy stymulować przy użyciu dwóch lub czterech elektrod samoprzylepnych o wymiarach 5x5cm lub dwóch elektrod tekstylnych o wymiarze 6x11cm, które umieszcza się na dwóch opaskach. Jeśli używamy dwóch elektrod, należy jedną elektrodę umieścić tuż pod pośladkiem, a drugą niżej na nodze, w miejscu, do którego promieniuje ból – np. na udzie, łydce lub stopie. W przypadku korzystania z 4 elektrod samoprzylepnych 5x5cm, należy umieścić dwie z nich pod pośladkiem, a dwie pozostałe w miejscu, do którego promieniuje ból. Podłączając przewody należy pamiętać, że prąd ma płynąć między elektrodami pod pośladkiem, a elektrodami umieszczonymi niżej na nodze.

Zastosowanie elektrod tekstylnych w przypadku rwy kulszowej

Przykładowe zastosowanie elektrod tekstylnych w przypadku rwy kulszowej. Na zdjęciu widoczne są 2 elektrody tekstylne 15x11cm na opasce 120x10cm oraz 2 elektrody tekstylne 11x6cm na 2 opaskach 60x10cm.

Rozmieszczenie elektrod samoprzylepnych w przypadku rwy kulszowej

Przykładowe rozmieszczenie elektrod samoprzylepnych w przypadku rwy kulszowej. Na zdjęciu widoczne są 4 elektrody samoprzylepne 10x5cm oraz 2 elektrody samoprzylepne 5x5cm.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do elektrostymulacji mięśni odnerwionych, zanikających lub po długotrwałym unieruchomieniu?

W celu rehabilitacji mięśni, które są z jakiegoś powodu osłabione, warto sięgnąć po elektrostymulator przeznaczony do użytku profesjonalnego. Takie urządzenia do elektrostymulacji posiadają specjalne programy służące do odbudowy mięśni i stymulacji nerwów. W naszej ofercie nie brakuje elektrostymulatorów, które sprawdzają się zarówno w gabinetach rehabilitacji, jak i w użytku domowym przez samego pacjenta. W tym celu polecamy Państwu m.in. modele ECO21, ECO55, ECO69. W tych urządzeniach, oprócz gotowych programów, które są wgrane przez producenta, istnieje możliwość samodzielnego programowania różnych parametrów elektrostymulacji, m.in. szerokości impulsu, częstotliwości, czasu narastania/opadania impulsu. Dzięki temu mogą Państwo wgrywać indywidualne programy po konsultacji ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

Czy sprzęt do elektrostymulacji może pomóc w przypadku nietrzymania moczu?

Główną przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie mięśni dna miednicy, nazywanych również mięśniami Kegla. Tak samo jak mięśnie szkieletowe, można je poddawać elektrostymulacji w celu poprawienia ich kondycji. Taka terapia stopniowo zmniejsza problem nietrzymania moczu, a w większości przypadków może go całkowicie wyeliminować. Teoretycznie każdy elektrostymulator może być stosowany do elektrostymulacji mięśni Kegla. Wystarczy odpowiedni wybór akcesoriów do elektrostymulacji w postaci specjalnych sond. Panie stosują sondy waginalne, a mężczyźni mogą korzystać z sond rektalnych (doodbytniczych). Najbardziej polecane jest stosowanie elektrostymulatorów przeznaczonych typowo do stymulacji mięśni dna miednicy, np. Pelvifine. Posiadają one programy opracowane specjalnie do leczenia inkontynencji (nietrzymania) moczu, co umożliwia szybką poprawę kondycji mięśni dna miednicy oraz gwarantuje komfort stosowania. Zabiegi przy użyciu urządzenia Pelvifine są zdecydowanie bardziej przyjemne niż w przypadku innych elektrostymulatorów.

Elektrostymulator mięśni kęgla

Jedną z metod walki z nietrzymaniem moczu jest elektrostymulacja. Sprzęt widoczny na zdjęciu to elektrostymulator mięśni Kegla Pelvifine 518.

Jakie dodatkowe akcesoria do elektrostymulacji warto kupić?

W swojej ofercie posiadamy różne artykuły, dzięki którym mogą Państwo wzbogacić standardowe wyposażenie elektrostymulatora. Poniżej krótko opisujemy akcesoria do elektrostymulacji, na które warto zwrócić uwagę dokonując zakupu na naszej stronie.

Elektrody tekstylne w formie skarpetek, rękawiczek i opasek na kolano, łokieć, nadgarstek

Elektrody typu skarpetki i rękawiczki umożliwiają przeprowadzenie elektroterapii dłoni i stóp wraz z palcami. Może to mieć znaczenie np. w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów lub w przypadku problemów neurologicznych. Z kolei elektrody w formie opasek na kolano, łokieć i nadgarstek są polecane w przypadku bólu tych stawów. Elektrody tekstylne dają przyjemne odczucia, są łatwe w użyciu i bardzo trwałe. Należy pamiętać, że są to pojedyncze elektrody, przy czym przepływ prądu zawsze występuje między dwoma elektrodami. W związku z tym można stosować elektrodę tekstylną w parze z elektrodą samoprzylepną lub dla uzyskania lepszego efektu z inną elektrodą tekstylną (np. rękawiczka + opaska na nadgarstek/łokieć lub skarpetka + opaska na kolano). Elektrody tekstylne nie posiadają zróżnicowanych rozmiarów, ale są bardzo elastyczne. Elektrody przed zastosowaniem warto zmoczyć w letniej wodzie i delikatnie wycisnąć.

Zastosowanie elektrody tekstylnej rękawiczki

Przykładowe zastosowanie elektrody tekstylnej „rękawiczki” w połączeniu z elektrodą samoprzylepną 10x5cm.

Elektrody tekstylne w formie pasów

Wielokrotnie otrzymywaliśmy pytania na temat pasów do elektrostymulacji. Sprzęt marki ECOSTIM można wyposażać w elektrody tekstylne, które umieszcza się na opaskach elastycznych. Dzięki temu mogą Państwo sami kompletować swoje pasy do elektrostymulacji. W ofercie znajdują się 2 rozmiary elektrod tekstylnych i 3 rozmiary opasek. Elektrody przed zastosowaniem należy zmoczyć letnią wodą i delikatnie wycisnąć. Poniżej przykłady zastosowania elektrod tekstylnych.

Zastosowanie pasa do elektrostymulacji w przypadku bólu kolana

Przykład zastosowania pasa do elektrostymulacji w przypadku bólu kolana. 2 elektrody tekstylne w rozmiarze 11x6cm umieszczone na opasce 66x6cm.

Zastosowanie pasa do elektrostymulacji w celu wzmocnienia mięśni brzucha

Przykład zastosowania pasa do elektrostymulacji w celu wzmocnienia mięśni brzucha. 2 elektrody tekstylne 11x15cm na opasce elastycznej 120x10cm.

Elektrody w formie klipsów na uszy

Akcesoria do elektrostymulacji uszu umożliwiają przeprowadzanie refleksoterapii uszu, czyli metody opartej na medycynie starożytnych Chin, pomocnej przy zwalczaniu różnych dolegliwości m.in. ginekologicznych, krążeniowych, neurologicznych lub trawiennych. Stymulacja zakończeń nerwowych, umieszczonych na małżowinach usznych, pozwala uwolnić się od bólu bez względu na jego lokalizację. Dodatkowo ta metoda jest bardzo relaksująca.

Głowica do elektrostymulacji mięśni twarzy

Elektroda punktowa do twarzy służy w odbudowie i usprawnieniu mięśni twarzy np. po przebytym udarze. Najczęściej jest jednak stosowana w celach kosmetycznych, jako doskonała forma liftingu twarzy. Wraz z wiekiem na twarzy pojawiają się tak zwane „chomiki”, czyli nic innego jak mięśnie twarzy które straciły jędrność i poddały się grawitacji. Dzięki elektrostymulacji można wzmocnić mięśnie twarzy, w efekcie czego dochodzi do ich skrócenia i następuje widoczne podniesienie owalu twarzy.

Elektrody do akupunktury

Niektóre z urządzeń do elektrostymulacji umożliwiają podłączenie elektrody do akupunktury. Są to elektrostymulatory typu ECO44, ECO70, ECO88, czy ECO99. Elektroda do akupunktury służy do stymulacji punktowej np. na stopach, co umożliwia pozbycie się wielu dolegliwości bólowych.

Elektrody „szyszki”

Są to akcesoria do elektrostymulacji rąk i nóg w celu usprawnienia mięśni kończyn. Te gumowe elektrody mają kształt umożliwiający ich ściskanie lub turlanie np. po stole czy podłodze. Taka gimnastyka, w połączeniu z elektrostymulacją, przyczynia się do szybkiej regeneracji mięśni. Należy pamiętać, że każda szyszka jest pojedynczą elektrodą, więc powinno się używać dwóch szyszek (np. jedna pod pachą, a druga w dłoni) lub jednej szyszki i jednej elektrody samoprzylepnej (np. szyszka pod stopą i elektroda samoprzylepna na łydce).

Elektrody „klapki”

Każdy sprzęt do elektrostymulacji, zakupiony w naszym sklepie, można wzbogacić o elektrody w formie klapek służących do masażu stóp. Dodatkowo elektrody te działają rozluźniająco i przeciwbólowo. Klapki występują w jednym rozmiarze – około 38, ale z powodzeniem mogą je stosować osoby o nieco większej lub mniejszej stopie.

Jak wyleczyć rwę kulszową ?

Konsultacja telefoniczna odnośnie elektrostymulacji w przypadku rwy kulszowej

Medical star Zastrzeżenie dotyczące pojęć medycznych: Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.
© 1997 - 2021 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego