Sprzęt do elektrostymulacji kończyn górnych – rąk, łokci

Elektrostymulacja kończyn górnych

Elektrostymulacja kończyn górnych jest wskazana zarówno w dolegliwościach bólowych, jak i w rehabilitacji nieprawidłowości układu ruchu. W celu łagodzenia bólu stosuje się elektrostymulację rąk metodą TENS. Niweluje ona ból wywołany różnego rodzaju urazami np. stłuczeniem, złamaniem, zwichnięciem, ale także ból, którego przyczyną są schorzenia, np. rwa barkowa. W niektórych przypadkach można zastosować elektrostymulację kończyn górnych prądami interferencyjnymi (IFS), które nie tylko zwalczają ból, ale też likwidują stan zapalny i obrzęk. Sprzęt IFS do elektrostymulacji m.in. rąk wykorzystuje się głównie w rehabilitacji urazów. Kolejną metodą rehabilitacji jest mięśniowa elektrostymulacja kończyn górnych typu EMS. Stosowana jest ona w przypadku, kiedy funkcjonowanie układu ruchu jest zaburzone. Elektrostymulacja rąk EMS umożliwia przywrócenie funkcji mięśni oraz zapobiega ich zanikom.

Sprzęt do elektrostymulacji rąk

Do elektrostymulacji rąk prądami TENS i EMS stosuje się sprzęt przenośny, niewielkich rozmiarów i średniej mocy, ponieważ obszar stymulacji nie jest duży. W tym celu polecane są elektrostymulatory takie jak ECO66 i ECO21.

Istnieją warianty sprzętu do elektrostymulacji rąk i innych partii ciała, które posiadają dodatkowe funkcje np. jonoforezę i termoterapię (ECO70, ECO88 i ECO99), a nawet ultradźwięki i laser (ECO240). Te dodatkowe rodzaje terapii posiadają działania lecznicze m.in. przyspieszają regenerację tkanek, likwidują stan zapalny i opuchliznę.

W przypadku rehabilitacji kończyn po urazach oraz w reumatoidalnym zapaleniu stawów warto sięgnąć po sprzęt do elektrostymulacji rąk z użyciem prądów interferencyjnych, które mają silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Prądy interferencyjne łagodzą także obrzęki.

Poniżej opisano, czym dodatkowo powinien charakteryzować się elektrostymulator do zabiegów dłoni, nadgarstków i łokci.

Sprzęt do elektrostymulacji dłoni

Sprzęt do elektrostymulacji dłoni powinien być wyposażony w odpowiednie elektrody. Jeśli stymulacji poddawane są dłonie z pominięciem palców to wystarczy zastosować uniwersalne elektrody samoprzylepne kwadratowe. Natomiast elektrostymulacja dłoni wraz z palcami jest możliwa tylko przy użyciu elektrod tekstylnych w postaci rękawiczek. Elektrostymulacja dłoni i palców wymaga bowiem przepływu prądu przez całą powierzchnię, od palców do nadgarstka. Z tego względu elektrody – rękawiczki całe pokryte są tkaniną ze srebrnego włóka SilverCord® przewodzącego impulsy elektryczne. Należy pamiętać, że elektroda rękawiczka nie wystarczy, aby sprzęt do elektrostymulacji dłoni pracował prawidłowo. Każda elektroda tekstylna typu SilverCord® musi zostać „uziemiona” inną elektrodą. Można do tego celu użyć elektrody samoprzylepnej, bądź opaski do elektrostymulacji nadgarstków lub łokci również z tkaniny SilverCord®.

Prawidłowo podłączony sprzęt do elektrostymulacji dłoni z użyciem elektrody – rękawiczki SilverCord®

Sprzęt do elektrostymulacji dłoni wyposażony w elektrodę tekstylną w postaci rękawiczki

Sprzęt do elektrostymulacji nadgarstków

Sprzęt do elektrostymulacji nadgarstków musi być wyposażony w elektrody przeznaczone do tego celu. Elektrostymulacja nadgarstków może być wykonywana przy użyciu uniwersalnych elektrod samoprzylepnych kwadratowych. Można także zastosować specjalne elektrody tekstylne w postaci opasek na nadgarstki. Są one wykonane z tkaniny ze srebrnego włókna SilverCord®, która przewodzi impulsy elektryczne, co ułatwia przeprowadzenie równomiernej elektrostymulacji nadgarstków. Sprzęt nie będzie jednak pracował prawidłowo, jeśli nie zostanie użyte „uziemienie” elektrod tekstylnych. Każda elektroda na nadgarstek powinna być połączona w parę z inną elektrodą np. samoprzylepną kwadratową. Tylko w ten sposób obwód prądu zostanie prawidłowo zamknięty.

Prawidłowe podłączenie sprzętu do elektrostymulacji nadgarstków z użyciem elektrody-opaski SilverCord®.

Sprzęt do elektrostymulacji nadgarstków z elektrodą tekstylną w postaci opaski na nadgarstek

Sprzęt do elektrostymulacji łokci

Każdy sprzęt do elektrostymulacji łokci należy uzupełnić o elektrody. Elektrostymulacja łokci może być przeprowadzana z użyciem uniwersalnych samoprzylepnych elektrod kwadratowych lub prostokątnych. Aby zwiększyć wygodę i komfort elektrostymulacji łokci warto korzystać z elektrod tekstylnych typu opasek na łokcie. Są one stworzone ze specjalnej tkaniny ze srebrnym włóknem SilverCord®, które przewodzi impulsy elektryczne. Stosowanie sprzętu do elektrostymulacji łokci wraz z elektrodą – opaską wymaga podłączenia elektrody uziemiającej. Każda elektroda tekstylna powinna być „uziemiona” inną np. samoprzylepną elektrodą.

Elektrostymulacja łokci z użyciem sprzętu wyposażonego w elektrody samoprzylepne żelowe

Sprzęt do elektrostymulacji łokci z użyciem elektrody tekstylnej

Propozycja elektrostymulacji łokci przy użyciu czterech elektrod samoprzylepnych kwadratowych Podłączenie sprzętu do elektrostymulacji łokci z użyciem elektrody-opaski SilverCord®

 

Dyskopatia Zastrzeżenie dotyczące pojęć medycznych: Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.
© 1997 - 2019 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego