Elektrostymulator TENS-ECO240
Ma zaprogramowane dwa programy do akupuntury bezigłowej za pomocą impulsów elektrycznych (elektropunktura). Można zastosować standardowe elektrody żelowe lub dedykowaną do urządzenia elektrodę punktową specjalną do elektropunktury (opcja).

Elektrostymulator TENS/EMS ECO240
4 KANAŁOWY ELEKTROSTYMULATOR NERWOWO-MIĘŚNIOWY TENS/EMS
Z FUNKCJĄ TERMOTERAPII, JONOFOREZY, SONOFOREZY, LASEROTERAPII, ELEKTROPUNKTURY ORAZ ULTRASONOTERAPII

TENS-ECO240

TENS-ECO240

na wyposażeniu urządzenia głowica do ultrasonoterapii oraz elektroda punktowa do elektropunktury

Elektrostymulator ECO240 jest nowoczesnym urządzeniem zapewniającym podawanie komfortowych prądów TENS w zakresie wysokich (do 1000 Hz) oraz ultrawysokich częstotliwości (do 4000 Hz).  Wykorzystanie tak wysokich częstotliwości pozwala na bardzo skuteczne realizowanie terapii przeciwbólowej i rehabilitacyjnej.


Elektrostymulator ECO240 to urządzenie dla profesjonalistów lub pacjentów domowych poszukujących bezkompromisowych rozwiązań:

 • elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa TENS / EMS Sześciokanałowa (12 elektrod jednocześnie)
 • elektropunktura (elektroakupunktura), specjalne 2 programy ACUPUNCTURE, na wyposażeniu specjalna głowica do elektropunktury
 • ultrasonoterapia - oddziaływanie na tkanki ultradźwiękami, na wyposażeniu specjalna głowica do ultrasonoterapii
 • przeskórne wprowadzanie leków lub innych substancji aktywnych w postaci kremów, maści, płynów za pomocą ultradźwięków (sonoforeza) lub impulsów elektrocznych (jonoforeza)
 • termoterapia klasyczna (1 rękaw termiczny) oraz termoterapia promieniami FIR (2 promienniki FIR)
Konsultacja medyczna 600 222 888

przejdź do formularza zamówieniowego

TENS-ECO5 TENS-ECO5

Ultrawysoka częstotliwość elektrostymulacji w zakresie do 4000 Hz zapewnia niezwykle komfortową oraz efektywną terapię przeciwbólową i przeciwzapalną. Urządzenie zapewnia do wyboru elektrostymulację prądami w zakresie częstotliwości do 1000Hz (LH) lub do 4000Hz (IF). Elektrostymulacja w zakresie wyższych częstotliwości zapewnia bardziej dogłębną penetrację tkanek, mięśni i nerwów niż w przypadku niższych częstotliwości, zapewniając tym samym możliwość prowadzenia selektywnej terapii rehabilitacyjnej. Sześciokanałowa elektrostymulacja zapewnia możliwość przeprowadzania zabiegu na dużych obszarach ciała (np. rwa kulszowa, rozległe dolegliwości bólowe z prominiowanie do innych części ciała). ECO240 zapewnia również funkcję elektrostymulacji mięśniowej EMS, pobudzając mięśnie do pracy, wzmacniając je, rozluźniając napięcia mięśniowe.

TENS-ECO5 TENS-ECO5

ECO240 posiada wbudowany modul generujący ultradźwięki. Zabegi ultrasonoterapii pomocne są w leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu. Mają bardzo szerokie zastosowanie, głównie w dolegliwościach bólowych, w leczeniu stanów urazowych i skurczy mięśniowych. Ultradźwięki aktywują w organizmie różne korzystne procesy: uśmierzenie bólu, zmniejszenie napięcia mięśni, wzmożenie lokalne mikrokrążenia, zwiększenie dotlenienia komórek, przyspieszenie gojenie się ran, efekt przeciwobrzękowy i przeciwzapalny. Zabiegi ultrasonoterapii przeprowadza się za pomocą specjalnej głowicy, znajdującej się w zestawie.

TENS-ECO5 TENS-ECO5

Zasilanie bateryjne lub sieciowe (zasilacz jest wbudowany). Zasilanie sieciowe pozwala na bardzo silne i skuteczne pobudzanie mięśni i nerwów. Możliwość wykorzystania zasilania bateryjnego daje możliwość wykjorzystania urządzenia tam gdzie nie ma zasilania sieciowego.

   

6 kanałów obsługuje jednocześnie 12 elektrod. Istnieje możliwość indywidualnej regulacji natężenia siły elektrostymulacji dla 4 kanałów. Dla 2 pozostałych kanałów regulacja jest łączona z innymi kanałami.

TENS-ECO5   Zaprogramowano w urządzeniu 11 gotowych programów do elektrostymulacji TENS i EMS.
TENS-ECO5 TENS-ECO5

Za pomocą urządzenia można przeskórnie wprowadzać leki lub inne substancje aktywne w postaci kremów, maści, płynów za pomocą ultradźwięków (sonoforeza) lub impulsów elektrocznych (jonoforeza) - leki przeciwbólowe, przeciwzapalne czy rozgrzewające.

TENS-ECO5   Wykorzystując dołączone w zestawie rękawy do termoterapii klasycznej lub promienniki FIR pozwala stosować zabiegi termoterapi, wzmacniające efekt leczniczy elektrostymualcji.
TENS-ECO5    
TENS-ECO5 TENS-ECO5 Do użytku zarówno domowego, jak i profesjonalnego, w placówkach rehabilitacyjnych i leczniczych.
TENS-ECO5   W zestawie poręczna walizka na urządzenie i akcesoria.
TENS-ECO5   3 lata bezpłatnej gwarancji serwisowej z możliwością odpłatnego przedłużenia do 5 lat.

Pomoc w doborze urządzeniaProszę o pomoc konsultanta w doborze odpowiedniego urządzenia
Numer telefonu*
Adres Email (opcja)
  
Tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie ww danych w celach kontaktowych*
Co to oznacza ?

*pola wymagane


Prezentacja filmowa

 

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

ZAMAWIAM


elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240
elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240elektrostymulator-TENS-ECO240

Podstawowe funkcje i parametry

 • elektrostymulacja - 4 kanały - jednoczesna stymulacja do 12 elektrod TENS/EMS
 • elektroakupunktura - 2 dedykowane programy do elektropunktury
 • ultrasonoterapia - zabieg przecizapalny, rozluźniający, przeciwbólowy, przeciwreumatyczny, regenerujący
 • termoterapia - 2 rękawy termiczne lub 4 promienniki FIR
 • laseroterapia - gojenie ran, owrzodzeń
 • jonoforeza - przezskórne wprowadzanie leku za pomocą prądu
 • sonoforeza - przezskórne wprowadzanie leku za pomocą ultradźwięków
 • czytelny wyświetlacz LCD
 • zasilanie sieciowe i bateryjne
 • indywidualne sterowanie intensywnością stymulacji dla 4 kanałów
 • funkcja "soft switch" płynne przechodzenie do innych trybów pracy

Opis ogólny

Elektrostymulator TENS/EMS ECO240 jest nowoczesnym urządzeniem zapewniającym podawanie komfortowych prądów TENS w zakresie wysokich (do 1000 Hz) oraz ultrawysokich częstotliwości (do 4000 Hz).  Wykorzystanie tak wysokich częstotliwości pozwala na bardzo skuteczne realizowanie terapii przeciwbólowej i rehabilitacyjnej.

Podstawową funkcją elektrostymulatora ECO240 jest pobudzanie nerwów czuciowych prądami TENS (efekt przeciwbólowy) oraz stymulacja nerwów w mięśniach EMS (aktywizacja mięśni, napinanie i rozluźnianie).

Przy użyciu ECO240 można nie tylko przeprowadzać zabiegi elektrostymulacji TENS, ale również terapie ciepłem (termoterapię), można również wprowadzać za pomocą prądu substancje lecznicze i maści przezskórnie (jonoforeza), oddziaływać laserem (laseroterapia), a za pomocą specjalnej głowicy realizować terapię ultradźwiękami (ultrasonoterapia). Urządzenie wyposażone jest również w dwa programy do przeprowadzania elektropunktury. Programy te opracowane zostały według zasad tradycyjnej akupunktury, z tą różnicą że zamiast igieł do nakłuwania wykorzystujemy prądy. Wyposażenie urządzenia w głowicę do ultradźwięków umożliwia wykorzystanie urządzenia również do celów  kosmetycznych, poprzez wprowadzanie preparatów kosmetycznych za pomocą ultradźwięków (sonoforeza). W rehabilitacji ultradźwięki wykorzystać może w terapii przeciwbólowe, i przeciwzapalnej.

Zasilanie sieciowe urządzenia ECO240 gwarantuje dużą moc i bardzo dużą skuteczność terapii. W połączeniu z cyfrową, indywidualną dla każdego kanału, precyzyjną regulacją natężenia podawanego prądu elektrostymulacji zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Duży, czytelny, podświetlany na błękitno wyświetlacz LCD pozwala na monitorowanie bieżących parametrów pracy urządzenia. Do urządzenia będą pasować najbardziej popularne i najtańsze  na rynku elektrody TENS ze złączem PIN/WTYK 2mm.

ECO240 z uwagi na prostą i intuicyjną obsługę może być stosowany w domu, samodzielnie przez pacjenta. Szerokie spektrum oferowanych terapii umożliwia również stosowanie urządzenia przez profesjonalistów w gabinetach rehabilitacyjnych i kosmetycznych. Z uwagi na jego niewielkie rozmiary stosowany jest również przez terapeutów odwiedzających swoich pacjentów w domu. Na wyposażeniu znajduje się poręczna walizka.

Urządzenie jest zasilane z sieci, co gwarantuje wysoką skuteczność terapii.

TENS ECO240 ma zaprogramowanych 11 automatycznych trybów pracy. Czytelny wyświetlacz pozwala na podgląd wszystkich parametrów pracy urządzenia:

 • aktywności elektrostymulacji, trybu pracy
 • intensywności i czasu stymulacji
 • temperatury rękawa termicznego lub promienników FIR
 • aktywności głowicy ultrasonograficznej
 • aktywności lasera, jego mocy i trybu pracy

Urządzenie TENS ECO240 może pracować jednocześnie z 12-stoma elektrodami oraz z jednym rękawami termicznym lub dwoma elektrodami FIR.

Płynne przechodzenie w kolejne tryby pracy urządzenia (funkcja soft switch), zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu „kłucia”, zapewniając wysoki komfort stymulacji.

TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240
TENS-ECO240

TENS-ECO240

 

Opis przycisków

 • ON/OFF - włącza/wyłącza urządzenie
 • TIME - ustawianie czasu trwania sesji terapeutycznej
 • PROGRAM - przełączenie w kolejny program elektrostymulacji
 • FIR MORE - regulacja temeperatury pracy dla zabiegu termoterapii
 • START/HOLD - rozpoczęcie/zatrzymanie pracy cyklicznej urządzenia (przechodzenie automatyczne w kolejne programy pracy)
 • FREQUENCY LF/IF - zmiana zakresu częstotliwości 1000 Hz (LH) / 4000 Hz (IF)
 • LASER BEAM BRIGHTNESS - siła głowicy laserowe
 • LASER BEAM MODE - tryb pracy głowicy laserowej
 • ULTRASOUND THERAPY - włączenie/wyłączenie i regulacja natężenia pracy głowicy do ultradźwięków
 • A, B, C, D [+/-] - regulacja natężenia prądu dla poszczególnych kanałów

Dane techniczne

Elektrostymulacja prądami TENS Tak
Elektrostymulacja prądami EMS Tak
Elektrostymulacja prądami IFS (wg Nemeca) Nie
Jonoforeza (wprowadzanie leków prądem)

Tak (unipolarna) elektrody w zestawie
2 programy ACUPUNCTURE

Sonoforeza (wprowadzanie leków ultradźwiękami) Tak
Termoterapia klasyczna Tak (klasyczna) rękawy w zestawie
Termoterapia FIR świałem podczerwonym Tak (FIR) wymagane promienniki
Ultrasonoterapia (1Mhz ; 1-3 W/cm2) Tak (głowica w zestawie)
Laseroterapia (1-5mW ; 635nm)  TAK (głowica, uchwyt nadgarstkowy oraz okulary ochronne w zestawie)
Odtwarzanie komend głosowych Nie
Typ złącza do elektrod Złącze PIN 2mm
Ilość kanałów elektrostymulacji TENS 6 kanałów (12 elektrod)
Ilość kanałów elektrostymulacji EMS 6 kanałów (12 elektrod)
Ilość kanałów elektrostymulacji IFS nie dotyczy
Biegunowość elektrod unipolarna, automatycznie zmienna
Odrębna regulacja natężęnia prądu dla kanału TAK (skokowa regulacja)
Częstotliwość elektrostymulacji [Hz] 0.5 -1000Hz lub 0.5 -4000Hz
Moc [W] ≤ 28 W
Czas trwania (szerokość) impulsu [ms] ([µs]) 0.07-1.2 ms (70-1200 µs)
Moc efektywna dla kanału [mA] 520 mA
Napięcie efektywne dla kanału [V] ≤ 25 V, do wyboru 16 poziomów
Ilość programów automatycznych TENS/EMS 11 (w tym elektropunktura)
Temperatura dla termoterapii regulowana skokowo 48 / 60 ℃
Zakres czasu elektrostymulacji [min] zakres od 5 do 30 minut
(regulacja skokowo co 5 minut)
Zasilanie sieciowe TAK AC 220V ±22V, 50Hz ±1Hz
Zasilanie akumulatorowe (wbudowane) NIE
Zasilanie bateryjne TAK
Wyświetlacz LCD podświetlany, błękitny
Gwarancja serwisowa (bezpłatna)

3 lata (serwis 24h)
możliwość przedłużenia do 5 lat

Instrukcja obsługi (w języku polskim) Tak
Wymiary [cm] / Waga [kg] 27x22x7 cm / 3,8 kg
Certyfikaty CE / ROHS / ISO

W każdym zestawie dodatkowo

 • 12 elektrod żelowych o wymiarach 5x5cm (EL.P.NWCS.50.50.SQ) 
 • przewody do elektrod PIN-2 (6 sztuk)
 • głowica do zabiegów laseroterapii (1 szt)
 • głowica do zabiegów ultrasonoterapii (1 szt)
 • okulary do elektrostymulacji okolic oczu na poprawę ostrości widzenia (1 szt)
 • klips na małżowiny uszne do zabiegów aurikulotareapii (2 szt)
 • elektrody silikonowe do jonoforezy (2 pary)
 • rękaw do termoterapii klasycznej (1 sztuka)
 • pas stabilizujący do elektrod tekstylnych systemowych ECOSTIM®, silikonowych oraz innych nieadhezyjnych (Nr Kat.: PAS.VE.600.100) (1 szt)
 • pas stabilizujący do elektrod tekstylnych systemowych ECOSTIM®, silikonowych oraz innych nieadhezyjnych. Klamra ułatwia samodzielne zapinanie pasów na rękach (Nr Kat.: PAS.VBE.660.60) (1 szt)
 • przewód zasilający podłączany do urządzenia
 • poręczna walizka na urządzenie i akcesoria
 • polska instrukcja obsługi, ilustrowana szkicami obrazującymi przykładowe lokalizacje elektrod dla poszczególnych dolegliwości bólowych i schorzeń

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

ZAMAWIAM

Akcesoria dodatkowe (opcja płatna)

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

TENS-ECO240

przejdź do formularza zamówieniowego

 

Gwarancja serwisowa (bezpłatna)

Elektrostymulator TENS ECO240 objęty jest bezpłatną gwarancją serwisową na okres 3 lat.

Istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji na okres do lat 5.

TENS-ECO240

Certyfikaty i atesty

 • Certyfikowany europejskim znakiem jakości i bezpieczeństwa CE
 • Dopuszczony do obrotu na terenie UE

 

TENS-ECO240

Zakupy na raty

Raty 0% w Alior Bank

 

Pomoc w doborze urządzeniaProszę o pomoc konsultanta w doborze odpowiedniego urządzenia
Numer telefonu*
Adres Email (opcja)
  
Tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie ww danych w celach kontaktowych*
Co to oznacza ?
 

*pola wymagane


Formularz zamówieniowy

Regulamin sklepu internetowego znajdziesz Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu.

Wrzuć do koszyka. W poniższych zakładkach są do wyboru akcesoria. W kolejnym kroku wybierz formę przesyłki i płatności.

Zamówienie telefoniczne
© 1997 - 2018 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego