Elektrostymulacja kończyn dolnych. Elektrostymulacja stóp

Elektrostymulacja kończyn dolnych

Elektrostymulacja kończyn dolnych sprawdza się zarówno w terapii przeciwbólowej, jak i w rehabilitacji wad układu ruchu. Do łagodzenia bólu stosowana jest elektrostymulacja kończyn dolnych metodą TENS. Łagodzi ona ból spowodowany różnymi urazami np. złamaniem, stłuczeniem, zwichnięciem, a także ból wywołany schorzeniami, np. rwą kulszową. Niektóre przypadki wymagają zastosowania elektrostymulacji kończyn dolnych prądami interferencyjnymi (IFS), która również zwalcza ból, ale ponadto likwiduje obrzęk i stan zapalny. Sprzęt do elektrostymulacji kończyn dolnych z prądami interferencyjnymi wykorzystuje się najczęściej w rehabilitacji urazu. Inną metodą elektrostymulacji kończyn dolnych są prądy EMS. Stosuje się je w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania układu ruchu, ponieważ umożliwia ona zapobieganie zanikom mięśni.

Sprzęt do elektrostymulacji stóp

Sprzęt do elektrostymulacji stóp metodą TENS zwykle jest przenośny o niewielkich rozmiarach i średniej mocy, gdyż obszar stymulacji jest niewielki. Do tego celu poleca się np. elektrostymulatory ECO66 i ECO21.

Na rynku dostępny jest również sprzęt do elektrostymulacji stóp wyposażony dodatkowo w jonoforezę i termoterapię (np. ECO70, ECO88, ECO99), czy też w laser i ultradźwięki (np. ECO240). Dodatkowe rodzaje fizykoterapii przyspieszają gojenie, zmniejszają stan zapalny i obrzęki.

Po urazach lub w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów często polecany jest sprzęt do elektrostymulacji stóp prądami interferencyjnymi (np. ECO360), ponieważ oprócz działania przeciwbólowego, posiadają one właściwości przeciwzapalne i łagodzące obrzęki.

Sprzęt do elektrostymulacji stóp musi posiadać odpowiednie elektrody. W związku z tym elektrostymulator należy wyposażyć np. w uniwersalne elektrody samoprzylepne. Niestety nie sprawdzają się one w przypadku, kiedy elektrostymulacji musza być poddane całe stopy, wraz z palcami. Do tego celu służą elektrody tekstylne w postaci skarpetek. Prawidłowa elektrostymulacja stóp i palców wymaga przepływu impulsów elektrycznych przez całą powierzchnię stóp, od palców do pięty. Dlatego elektrody – skarpetki całe pokryte są tkaniną SilverCord® ze srebrnego włókna, które przewodzi impulsy elektryczne. Należy pamiętać, że sama elektroda – skarpetka nie wystarczy, żeby sprzęt do elektrostymulacji stóp pracował prawidłowo. Każda z elektrod typu SilverCord® musi być „uziemiona” inną elektrodą. W tym celu można zastosować elektrodę samoprzylepną, bądź inną elektrodę tekstylną, np. w postaci opaski do elektrostymulacji kolana. Można użyć również odpowiedniej elektrody systemowej ECO-STIM. Sprzęt do elektrostymulacji stóp z elektrodą tekstylną skarpetką

Elektrostymulacja kolan

Sprzęt do elektrostymulacji kolan można stosować z uniwersalnymi elektrodami samoprzylepnymi lub dla ułatwienia można także zastosować elektrodę tekstylną w postaci opaski na kolano. Jest ona wykonana z tkaniny SilverCord® ze srebrnego włókna, które przewodzi impulsy elektryczne, co umożliwia przeprowadzenie równomiernej elektrostymulacji kolan. Każda elektroda na kolano powinna być uziemiona inną elektrodą np. samoprzylepną kwadratową lub tekstylną ECOSTIM, albo elektrodą SilverCord® w postaci skarpetki.

Sprzęt do elektrostymulacji kolan z elektrodą tekstylną
© 1997 - 2020 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego