Elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Ból odcinka szyjnego kręgosłupa

Ból odcinka szyjnego może wiązać się z:

  • bolesnym kręczem szyi o charakterze stałym lub napadowym
  • mielopatią szyjną – rzadkie, bardzo ciężkie powikłanie uszkodzenia rdzenia kręgowego
  • rwą ramienną – inaczej nazywaną brachialgią. Jest to zespół bólowy, który dotyczy zarówno kręgosłupa, jak i kończyny górnej. Bólem może być również dotknięta okolica łopatki i klatka piersiowa.

Rehabilitacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Niestety zwykle w ramach NFZ pacjenta kieruje się zaledwie na kilka zabiegów rehabilitacyjnych, a leczenie bólu kręgosłupa opiera się na przeciwbólowych lekach doustnych lub w formie zastrzyków. Nierzadko pacjenci kierowani są na zabiegi chirurgiczne. Jednak aby rehabilitacja była skuteczna musi być powtarzana regularnie, a nie tylko w momencie występowania silnego bólu. Ze względu na to, największą skutecznością cechuje się stosowanie domowych urządzeń do fizykoterapii, np. do elektrostymulacji przeciwbólowej TENS.

Elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa TENS/EMS lub metodą prądów interferencyjnych to bezinwazyjna i bardzo skuteczna metoda zwalczania bólu.

Elektrostymulacja TENS odcinka szyjnego kręgosłupa to bezinwazyjna i bardzo skuteczna metoda zwalczania bólu. Urządzenie do elektroterapii domowej są proste w obsłudze i całkowicie bezpieczne.

Elektrostymulacja TENS odcinka szyjnego kręgosłupa działa podobni do leków przeciwbólowych, jednak w przeciwieństwie do nich nie jest szkodliwa dla układu pokarmowego. Zabieg elektrostymulacji wywołuje na skórze uczucie delikatnego mrowienia. Zakończenia nerwowe są lekko drażnione, dzięki czemu impulsy elektryczne zastępują sygnały bólowe, blokując ich dopływ do mózgu.

Mięśniowa elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa ma na celu wzmocnienie osłabionych mięśni pleców. Regularnie stosowana elektrostymulacja EMS jest doskonałym uzupełnieniem terapii przeciwbólowej TENS. Mocniejsze mięśnie okołokręgosłupowe ograniczają ucisk kręgów na nerwy, a tym samym ból staje się mniej uciążliwy.

Elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa z użyciem prądów interferencyjnych nie tylko likwiduje ból i wzmacnia mięśnie, ale też łagodzi stan zapalny i obrzęki. Z tego względu dobrze sprawdza się w terapii stłuczeń i innych urazów.

Elektrostymulacja odcinka szyjnego kręgosłupa w Wikipedii
Medical Star Zastrzeżenie dotyczące pojęć medycznych: Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.
© 1997 - 2021 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego