Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa

Ból w odcinku piersiowym kręgosłupa

Odcinek piersiowy kręgosłupa składa się z 12 kręgów piersiowych, które łączą się z żebrami. Ból w tym odcinku występuje stosunkowo rzadko w porównaniu do bólu w odcinkach szyjnym i lędźwiowym, ponieważ odcinek piersiowy jest wzmocniony przez żebra. Jednak jeśli już dochodzi do zmian w kręgosłupie piersiowym to objawy bólowe nie ograniczają się do pleców, ale mogą również dawać wrażenie dolegliwości narządów wewnętrznych. Jeśli zmiany występują w górnej części kręgosłupa piersiowego, ból może promieniować do kończyny górnej lub barku. Może się to również wiązać z wrażeniem dolegliwości ze strony płuc, przełyku i serca. Jeśli zmianami objęta jest środkowa część odcinka piersiowego kręgosłupa, może dojść do objawów żołądkowych, włączając wymioty. Zmiany w dolnej partii odcinka piersiowego mogą dawać odczucia sugerujące problemy jelitowe, schorzenia nerek, przydatków i cewki moczowej.

Rehabilitacja w przypadku bólu odcinka piersiowego kręgosłupa

Niestety często zdarza się, że pacjent zostaje skierowany na pojedyncze zabiegi rehabilitacyjne, a terapia w większości opiera się na przyjmowaniu doustnych środków przeciwbólowych lub zastrzyków. Niektórzy pacjenci otrzymują skierowanie na zabieg chirurgiczny. Aby rehabilitacja przynosiła skutki musi być regularnie powtarzana, nie tylko wtedy, gdy już dochodzi do silnych objawów bólowych. Z tego względu największą skuteczność przynoszą urządzenia do domowych zabiegów fizykalnych, np. do elektrostymulacji TENS. Najważniejsza w terapii bólu kręgosłupa jest zmiana codziennie przyjmowanych pozycji, które go obciążają.

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa TENS/EMS lub prądami interferencyjnymi to skuteczna i nieinwazyjna metoda walki z bólem. Zabiegi elektroterapii są bezpieczne, dzięki czemu z powodzeniem można stosować je samodzielnie w domu.

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa z użyciem elektrostymulatora TENS działa na podobnej zasadzie, co leki doustne przeciwbólowe. Delikatne impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości blokują dostęp sygnałów bólowych do mózgu. Elektrostymulacja powodując mrowienie, działa powierzchownie na zakończenia nerwowe w skórze, dzięki czemu w odróżnieniu do tabletek nie obciąża układu pokarmowego. Stymulacja zakończeń nerwowych zastępuje sygnały bólowe impulsami elektrycznymi, które blokują odbieranie bólu przez mózg.

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa metodą EMS doskonale uzupełnienia terapię TENS, ponieważ wzmacnia osłabione mięśnie kręgosłupa, mobilizując je do pracy. Dzięki regularnie stosowanej elektrostymulacji EMS mięśnie okołokręgosłupowe stają się silniejsze, dzięki czemu zmniejsza się ucisk kręgów na nerwy. Bardzo wiele elektrostymulatorów łączy w sobie funkcje TENS i EMS.

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa prądami interferencyjnymi działa nie tylko przeciwbólowe i wzmacniająco mięśnie, ale również zmniejsza obrzęk i łagodzi stan zapalny. Doskonale sprawdza się w stłuczeniach i innych urazach.

Elektrostymulacja odcinka piersiowego kręgosłupa w Wikipedii
Medical Star Zastrzeżenie dotyczące pojęć medycznych: Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.
© 1997 - 2021 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners. | Mapa strony
Konsultacja medyczna 600 222 888

 

INFOLINIA 600 222 888
SZCZECIN (91) 469 60 00
WARSZAWA (22) 244 22 33
GDAŃSK (58) 728 08 00
ŁÓDŹ (42) 299 68 00
KRAKÓW (12) 442 02 00
KATOWICE (32) 420 73 00
POZNAŃ (61) 333 22 30 
WROCŁAW (71) 727 62 00

jak kupić na raty Oblicz ratę

ELEKTROSTYMULATORY PRZECIWBÓLOWE TENS
ELEKTROSTYMULATORY TRENINGOWE EMS 
ELEKTROSTYMULATORY INTERFERENCYJNE IFS 
MASAŻERY PRESOTERAPEUTYCZNE UNIX-MAXSTAR®

Import, dystrybucja, podmiot odpowiedzialny: ECONOVA, ul. Bieszczadzka 27, 71-042 Szczecin

Produkty ECOSTIM są dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Rapid SSL Rzetelny regulamin

ECONOVA®, ECOSTIM® are registrated trademarks of ECONOVA POLAND. All rights reserved.

 

baby foot odkrycie roku 2012

 

Unix Maxstar - Masażery do drenażu limfatycznego